🔝Zakończenie szkoleń ratowniczych💧

31 sierpnia 2018 nad Zalewem Zadębie odbyło się uroczyste wręczenie legitymacji WOPR przy obecności Biskupa Łowickiego ks. Wojciecha Osiala i prezydenta Miasta Skierniewice Krzysztofa Jażdżyka dla członków Miniszkoły Ratownictwa Wodnego, którzy nieustannie podnoszą swoje umiejętności ratownicze. WOPR Oddział w Skierniewice w poczet swoich członków przyjął piętnaścioro (15) nowych ratowników. Kursy rozpoczęły się w lipcu i systematycznie młodzież wraz z instruktorami zdobywali niezbędną wiedzą ratowniczą praktyczną jak i teoretyczną. Tuż po uroczystym wręczeniu, korzystając z okazji święcenia Zalewu Zadębie po kilkumiesięcznej modernizacji odbył się chrzest dla młodszych ratowników.

Inicjatywa Miniszkoły Ratownictwa Wodnego przynosi bardzo dobre skutki w szkoleniu dzieci i młodzieży z zakresu bezpieczeństwa i ratownictwa. Od najmłodszych lat młodzież uczy się ratownictwa jak i pływania. Proces ten jest skrupulatnie wdrażany w zajęcia dodatkowe, które prowadzi WOPR i tym samym co roku WOPR Oddział w Skierniewicach wypuszcza z pod swoich skrzydeł profesjonalistów z doświadczeniem i odpowiednim przygotowanim merytorycznym.
Zachęcamy do obejrzenia, krótkiego filmu z tego słonecznego piątkowego popołudnia.

Młodsi ratownicy wraz z instruktorami i władzami miasta zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Zarząd WOPR Oddział w Skierniewicach życzy młodym adeptom Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pokory i rozwagi w dalszej karierze ratowniczej.

Z ratowniczym pozdrowieniem.

ZDJĘCIA

 

Leave a Reply