Wielkie sukcesy ratowników ze Skierniewic podczas II rundy Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym

🏆Zawodnicy z WOPR Oddział w Skierniewicach świetnie zaingurowali sezon 2018 w Sportowym Ratownictwie Wodnym. Zawody odbyły się na Pływalni AQUA w Żyrardowie dnia 14.04.2018 roku. Skierniewiczanie ogólnie zdobyli 12 medali w konkurencjach indywidualnych w poszczególnych kategoriach wiekowych m.in. młodzik (12-13 lat), junior młodszy (14-15 lat), junior (16-18 lat).
Wynik medalowy przewyższył oczekiwania, ponieważ w okresie przygotowawczym zawodnicy mieli pauze od startów w zawodach, przygotowując się na co dzień na Pływalni Miejskiej NAWA oraz kształtując swoją siłę w Cross SKC. Osiągnięcia ratowników pokazują, że okres przygotowawczy został solidnie przepracowany.
Czasy w konkurencjach indywidualnych są bardzo zadowalające. Wszyscy zawodnicy poprawili swoje aktualne rekordy życiowe, poprawiając przy tym elementy techniczne, które w ratownictwie momentami są kluczowe aby osiągnąć dobry rezultat.
Podsumowując dorobek medalowy to Skierniewiczanie przywieźli:
5 🥇 złotych,
2 🥈 srebrne,
5 🥉 brązowych medali.

👏Najlepszą zawodniczką w kategorii Młodzik została Bibik Anna, która okazała się bezkonkurencyjna w 4 konkurencjach indywidualnych zdobywając złoto w każdej z Nich. Anna Bibik to bardzo młoda i utalentowana zawodniczka przed, którą jeszcze wiele startów w Ratownictwie Wodnym.

👏Wśród Panów najwięcej medali zdobył Wiktor Zalewski (kategoria młodzik) –złoty, 2 x srebrny i brązowy medal w konkurencjach indywidualnych. Wiktor to opanowany zawodnik, który ciężko pracuje ale za razem jest skromny i cichy.

Do puli medalistów dołączyli również Witczak Natalia (brąz w konkurencji 50m ratowanie manekina), Zrobek Andrzej (brąz w konkurencji 50m ratowanie manekina), Golińska Natalia (brąz w konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach), Żytyński Jan (brąz w konkurencji 100m ratownik)

Do szerokiej Kadry WOPR Skierniewice zaliczali się również zawodnicy, którzy dzielnie walczyli o najlepsze lokaty z zawodnikami z całej Polski m.in. Krakowiak Julia, Kuś Agata, Kania Maria, Okraska Julia, Wolski Patryk, Wawrzyniak Rafał, Foks Maciej, Melon-Mika Jan, Chudzio Piotr, Żytyński Stanisław, Pokrop Filip i Wierzbicki Kacper.

Kalendarz na pierwszą połowę 2018 roku –
1. Otwarte Mistrzostwa Skierniewic w Ratownictwie Wodnym – maj
2. Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym – czerwiec

Życzymy sukcesów w kolejnych zawodach i wytrwałości w kształtowaniu docelowej formy.

WYNIKI RELACJA ZDJĘCIA
Więcej info

Leave a Reply