Widokowy Dzień Dziecka – PIERWSZA POMOC

WOPR Oddział w Skierniewicach brał czynny udział w Widokowym Dniu Dziecka (03.06 – sobota) na Skate Parku w Skierniewicach organizowanym przez Klub Oaza, Spółdzielnie Mieszkaniową oraz Pływalnie Miejską NAWA.
Ratownicy wraz ze specjalistycznym sprzętem treningowym przeprowadzili pokazy i instruktarze dla zainteresowanych z udzielania pierwszej pomocy w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz wykorzystanie defibrylatora, który w roku 2016 zawitał do kilku miejsc na terenie Skierniewic m.in. Urząd Miasta, OSP, Pływalnia Miejska NAWA itp. Pogoda dopisała i skupiła wiele pozytywnych i ciekawych dzieci wraz z rodzicami.
Widokowy Dzień Dziecka jest wydarzeniem dla całych rodzin, podczas wydarzenia przeprowadzono wiele konkursów i atrakcji dla najmłodszych. Kącik przygotowany przez WOPR miał za zadanie promować podstawowe zasady bezpiecznego pływania, kompania się i uprawiania sportów wodnych oraz przygotować mieszkańców Skierniewic do działania na rzecz zmniejszenia liczby osób tonących w polskich wodach z powodu zbliżających się wakacji.
WOPR Oddział w Skierniewicach zawsze chętnie bierze udział w tego rodzaju przedsięwzięciach z obywatelami Skierniewic, ponieważ jest inicjatorem akcji “Z Nami bezpiecznie nad wodą”.

Sezon kąpieliskowy nad Zalewem Zadębie w Skierniewicach rozpocznie się 24 czerwca.

Życzymy spokojnego i bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Leave a Reply