Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym
Sochaczew 29.05.2017

Nowa siła WOPR Skierniewice

Młoda kadra WOPR Skierniewice zadebiutowała 29 kwietnia 2017 roku w Sochaczewie podczas Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Na starcie stanęło 150 zawodników z 16 klubów z: Szczecina, Woj. Dolnośląskiego, Gdańska, Kędzierzyn Koźla, Opola, Katowic, Rawy Mazowieckiej, Rudy Śląskiej, Rybnika, Skierniewic, Tomaszowa Mazowieckiego, Wejherowa, Ostrołęki, Zgiersko- Łęczyckiego, Żyrardowa oraz Sochaczewa. 18 osobowa drużyna WOPR Skierniewice świetnie spisała się podczas pierwszej tegorocznej edycji Grand Prix na Pływalni Miejskiej Orka w Sochaczewie. Odświeżona drużyna ratownictwa sportowego w nowym składzie składająca się głównie z Młodzików (12-13 lat), po raz pierwszy wystartowała w tego rodzaju zawodach na szczeblu centralnym. Był to doskonały sprawdzian dla ratowników, którzy od 2-3 lat trenują ratownictwo sportowe w WOPR Skierniewice. Młodzicy spisali się na „długo wyczekiwany” medal. Starty umocniły zawodników w przekonaniu, że należą do elity zawodników w Polsce. Wyniki można prześledzić na stronie omegatiming.pl oraz w pliku poniżej. Zawodnicy ze Skierniewic przywieźli wiele cennych doświadczeń ze swoich pierwszych startów. Trenerzy są bardzo dumni, ponieważ holowanie manekina na różnych dystansach nie jest prostą sprawą, tym bardziej, że manekin nie waży mało. Pierwsze emocje, pierwsze starty pozwolą zawodnikom na nabranie pewności siebie podczas kolejnych zawodów w tym roku. Następny sprawdzian jest zaplanowany na swoim podwórku podczas Otwartych Mistrzostw Skierniewic w Ratownictwie Wodnym (3 czerwca 2017 roku). Będzie to już 3 edycja zawodów, która zrzesza wszystkich członków WOPR Skierniewice trenujących aktywnie ratownictwo sportowe oraz zaproszone drużyny z Woj. Łódzkiego i nie tylko, z którymi Skierniewice współpracują i się przyjaźnią.

Na szczególne gratulacje zasługują  Marysia Kania, Julia Okraska, Piotr Chudzio i Wiktor Zalewki, których zaangażowanie i przygotowanie pozwoliło uplasować się na bardzo dobrych pozycjach tuż za podium. Do medali w poszczególnych konkurencjach brakło niewiele. Miejmy nadzieje, że na kolejnych zawodach po przeanalizowaniu błędów i poprawieniu elementów technicznych zawodnicy staną na podium i drużyna WOPR Skierniewice przywiezie upragnione medale, które najbardziej motywują do dalszej pracy nad sobą.

WOPR Skierniewice reprezentowali również: Witczak Natalia, Bydynger Natalia, Golińska Natalia, Mikusek Julia, Mikusek Zosia, Kuś Agata, Zrobek Andrzej, Starbała Sebastian, Wawrzyniak Rafał, Szałwiński Dominik, Gansner Hubert.

Poza najmłodszymi zawodnikami w gronie Kadry byli również zawodnicy doświadczeni,  trenujący i startujący od kilku lat w Sportowym Ratownictwie Wodnym m.in. Pokrop Filip, Kamila Stępniak i Ławniczak Kacper. Juniorzy świetnie zaprezentowali się w swojej kategorii wiekowej. Walczyli do samego końca i mogą pochwalić się rekordami życiowymi. Praca i determinacja starszych ratowników motywuję młodą kadrę do dalszych treningów. Młodzicy mają bardzo dobre wzorce aby być w czołówce ratowników w Polsce.

A już w czerwcu odbędą się Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym we Wrocławiu. Obiekt na którym odbędą się Mistrzostwa we wrześniu będą areną zmagań podczas WORLD Games 2017, które odbywają się po raz pierwszy w Polsce. Miejmy nadzieje, że ratownictwo sportowe jako dyscyplina nieolimpijską zostanie odpowiednio zauważona i doceniona.

Leave a Reply