Rekord Polski i Mistrzostwo Polski dla Skierniewic

🎆 🎆 🎆 🎆 🎆
Mistrzostwo Polski, Rekord Polski i 5 medali indywidualnych podczas 11 Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym dla Skierniewickiego WOPR-u.
🎆 🎆 🎆 🎆 🎆

Zawodnicy WOPR Skierniewice w miniony weekend zakończyli sezon startowy podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym w Szczecinie na basenie 50-metrowym (4-6.12.2022). Rok 2020 był trudnym rokiem pod kątem treningów i bardzo ograniczony w starty ze względu na ogólnopolskie wytyczne dotyczące pandemii – ale to nie przeszkodziło ratownikom ze Skierniewic – trenować w domu, budować siłę 💪 i wytrzymałość oraz wznowić treningi w wodzie jak było to możliwe.

Był to fantastyczny weekend dla Skierniewickich ratowników z WOPR Oddział w Skierniewicach przynoszący wiele emocji i medali 🏅
🎆 Mamy mistrza Polski w ratownictwie Wodnym w kategorii Młodzik (12-13 lat);
🎆 Mamy Rekord Polski w konkurencji 100m ratowanie manekina z pasem „węgorz”;
🎆 5 medali zasila dorobek medalowy z najważniejszej imprezy roku czyli Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym.

Z grona młodzików (12-13 lat) na wielkie gratulację zasługuje Piotr Kępczyński, który dokonał czegoś niesamowitego. Jest to historyczny moment dla Skierniewickiego ratownictwa. Opływał wszystkich w swojej kategorii wiekowej robiąc przewagę nawet 12 sekund nad drugim zawodnikiem w klasyfikacji. To ogromna różnica i doskonały prognostyk na najbliższe lata. To dopiero początek kariery ratowniczej Piotra, który jest naszym członkiem od 5 lat. Piotr Kępczyński – wygrał klasyfikację generalną w kategorii młodzik i tym samym zdobył tytuł Mistrza Polski, zdobywając 3 medale indywidualne (2 x złoty, 1 x srebrny). Ale to nie wszystko, Piotr Kępczyński w konkurencji 100m ratowanie manekina z pasem „węgorz” pobił aktualny Rekord Polski w tej konkurencji uzyskując czas 01:04,18 i tym samym jest tytuł rekordzisty polski należy do Niego.

Brawo Piotr! 👏 będziemy bacznie się przyglądać rozwojowi Piotra, ponieważ wyniki są bardzo obiecujące.

Kolejny medal powędrował do Stanisława Żytyńskiego i Patryka Wolskiego, którzy w rzucie liną zdobyli brązowy medal z czasem 00:15,52. Efektem jest dynamiczne zwijanie liny i odpowiedni rzut liny, która bez przeszkód doleciała do zawodnika w wodzie. Brawo 👏

Tuż za podium uplasował się Andrzej Zrobek w swojej koronnej konkurencji 50m ratowanie manekina. Zabrakło niewiele do brązowego medalu, a dokładnie 00:00,19. Ostatecznie z czasem 00:38,84 Andrzej zajął 4 pozycje. Brawo za waleczność 👏

Wszyscy zawodnicy, którzy zaliczyli starty w Szczecinie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony poprawiając swoje rekordy życiowe w poszczególnych konkurencjach.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Kontynuujemy treningi w wodzie i na lądzie – zespół buduje formę na rok 2021. Ratownicy z WOPR Skierniewice nieustannie pracują nad swoją sprawnością i elementami ratowniczymi Liczymy, że kalendarz imprez ratowniczych wypełni się i nic nie przeszkodzi w organizacji i w startach.
Z ratowniczym pozdrowieniem WOPR ODDZIAŁ W SKIERNIEWICACH.

Transmisja live z Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym – Szczecin (4-6.12.2020)
I blok II blok III blok

Wyniki ratowników z WOPR Oddział w Skierniewicach – Wyniki – szczegółowe

Wyniki live: link

Informacje: link