PODSUMOWANIE Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym – Sochaczew 30.03.2019

Podsumowanie I rundy Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Sochaczewie:
🏆 – zwycięstwo w kat. Młodzik – mężczyzn (WOLSKI PATRYK)
3 x 🥇
2 x 🥈
3 x 🥉
to dorobek drużyny ze Skierniewic.
Brawa dla medalistów (Wolski Patryk, Bibik Anna, Kacprzyk Jakub, Pecyna Maksymilian), którzy wykazali się ponad przeciętną formą pływacką z elementami ratowniczymi.
Pozostała część drużyny dzielnie walczyła w konkurencjach indywidualnych, oczywiście z sukcesami m.in. pobite rekordy życiowe i walka ze swoimi słabościami.
Drużynę ze Skierniewic reprezentowali również: Chudzio Piotr, Żytyński Stanisław, Żrobek Andrzej, Karwat Kacper, Zalewski Wiktor, Szałwiński Dominik, Biernat Bartosz, Ławniczak Kacper, Wierzbicki Kacper, Żytyński Jan, Witczak Natalia, Golińska Natalia, Okraska Julia.

Po raz pierwszy zadebiutowali Nasi 12-sto latkowie dla, których był to pierwszy start w tego rodzaju zawodach BRAWO dla Hani Rudnickiej, Krzysztofa Wolniewicza, Jakuba Kacprzyka i Maksymiliana Pecyny.

Był do dobry moment by wrócić po przerwie do startów w zawodach.
Obserwujcie dalsze zmagania młodzieży trenującej Ratownictwo Sportowe

Skierniewicka siła… jest i była!

Zdjęcia
Realcja znajduje sie pod linkami
Wyniki naszych ratowników
Wyniki wszystkich ratowników
Artykuł WOPR – przed zawodami

 
Relacja z zawodów

Sukcesy ratowników ze Skierniewic podczas I rundy Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym.

Zawodnicy z WOPR Oddział w Skierniewicach świetnie zainaugurowali sezon 2019 w Sportowym Ratownictwie Wodnym. Zawody odbyły się na Pływalni ORKA w Sochaczewie dnia 30.03.2019 roku. Skierniewiczanie ogólnie zdobyli 8 medali w konkurencjach indywidualnych w poszczególnych kategoriach wiekowych m.in. młodzik (12-13 lat), junior młodszy (14-15 lat), junior (16-18 lat). Wynik medalowy przewyższył oczekiwania, ponieważ w okresie przygotowawczym zawodnicy mieli przerwę od startów w zawodach, szykując się na co dzień na Pływalni Miejskiej NAWA oraz kształtując podstawowe cechy motoryczne w Cross SKC. Osiągnięcia ratowników pokazują, że cykl szkoleniowy został solidnie przepracowany. Czasy w konkurencjach indywidualnych są bardzo zadowalające. Wszyscy zawodnicy poprawili swoje aktualne rekordy życiowe, poprawiając przy tym elementy techniczne, które w ratownictwie momentami są kluczowe aby osiągnąć dobry rezultat. Podsumowując dorobek medalowy to Skierniewiczanie przywieźli 3 złotych, 2 srebrne, 3 brązowych medali.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii Młodzik został Patryk Wolski, która okazał się bezkonkurencyjny zdobywając 4 medale w konkurencjach indywidualnych (3 złote i 1 srebrny). Wolski Patryk to młody i utalentowany zawodnik przed, którym jeszcze wiele startów w Ratownictwie Wodnym.

Nasza multimedalistka Anna Bibik w kategorii Junior Młodszy zdobyła brązowy medal w konkurencji 50m holowanie manekina. Gratulacje!

Do puli medalistów dołączyli również Kacprzyk Jakub (brąz w konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach i srebro w konkurencji 100m ratownik) i Pecyna Maksymilian (brąz w konkurencji 100m ratownik)

Do szerokiej Kadry WOPR Skierniewice zaliczali się również zawodnicy, którzy dzielnie walczyli o najlepsze lokaty z zawodnikami z całej Polski m.in Chudzio Piotr, Żytyński Stanisław, Żrobek Andrzej, Karwat Kacper, Zalewski Wiktor, Szałwiński Dominik, Biernat Bartosz, Ławniczak Kacper, Wierzbicki Kacper, Żytyński Jan, Witczak Natalia, Golińska Natalia, Okraska Julia.

Kalendarz na pierwszą połowę 2019 roku –
1. II rudna Grand Prix – Ostrołęka (kwiecień)
2. Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym – Szczecin (czerwiec)

Życzymy sukcesów w kolejnych zawodach i wytrwałości w kształtowaniu docelowej formy.

Leave a Reply