Mistrzostw Świata w Ratownictwie Wodnym (Montpellier – Francja)

Nasi seniorzy: Agnieszka Tlaga, Sykstus Kucharski i Kacper Piguła skończyli zmagania podczas Klubowych Mistrzostw Świata w Ratownictwie Wodnym (23-30.09.2014), które w tym roku odbywały się we Francji (Montpellier). Agnieszka Tlaga świetnie zaprezentowała Skierniewice podczas swojej koronnej konkurencji 50m ratowanie manekina.

Przypomnijmy, że Agnieszka Tlaga to aktualna Mistrzyni Polski w Ratownictwie Wodnym, która od ponad roku reprezentuje barwy WOPR Skierniewice. Seniorzy (Kacper Piguła i Sykstus Kucharski) przygotowywali się na konkurencje morskie/plażowe m.in. flagi plażowe i sprint po plaży oraz rzut liną. Starty podczas Mistrzostw Europy (Holandia), Pucharu Polski i Mistrzostw Polski pozwoliły nabyć pewności siebie i zdobyć cenne doświadczenia. Ratownicy od ponad 5 lat reprezentują Skierniewice na najważniejszych zawodach morskich ratowników. Mają za sobą starty w Hiszpanii, Holandii oraz wiele imprez nad naszym polskim morzem. Rok temu Mistrzostwa Europy były dla nich ogromnym wyzwaniem i szansą, którą wykorzystali, dostając się do finałów swojej koronnej konkurencji tj. flagi plażowe. Ostatecznie Sykstus zajął 6 miejsce, natomiast Kacper 11. Sprint po plaży jak i Flagi plażowe należą do jednych z najbardziej emocjonujących konkurencji nad morskich podczas której zawodnik musi się popisać doskonałą szybkością i sprytem. Skierniewiczanie doskonale czują się na plaży i co roku przywożą medale właśnie z tych konkurencji. Z pośród 350 zawodników ze Świata nasi seniorzy z łatwością przebrnęli przez wyścigi eliminacyjne, dostając się do ćwierć-finałów plasując się w pierwszej 80-stce ratowników z całego świata. Poziom wytrenowania czołówki światowej jest bardzo wysoki i niestety nie udało się zakwalifikować wyżej. Seniorzy zakończyli rywalizacje w ćwierć-finałach. Podczas konkurencji rzut liną: Kacper Piguła i Sykstus Kucharski uplasowali się na 44 miejscu Zawody wygrała drużyna z Australii, gdzie Ratownictwo Wodne stoi na bardzo wysokim poziomie. Możemy się tylko uczyć od potęg narodowych, gdzie ratownictwo to ideologia i styl życia.

Jesteśmy dumni, że ratownicy ze Skierniewic świetnie się prezentują i posiadają umiejętności pozwalające wystartować na zawodach tej rangi. Są to lata pracy i nabytych doświadczeń podczas zawodów. Seniorzy są wzorem do naśladowania dla młodzieży pływającej w Miniszkole Ratownictwa Wodnego. Znając ich zamiłowanie i pasję nie zaprzestaną reprezentowania WOPR-u Skierniewice. Nadal będą pokazywali się na ważnych zawodach Polsce jak i w Europie, gdyż robią to bo chcą, a nie dlatego, że muszą.

Gratulujemy!

 

Leave a Reply