Grand Prix Polski w Żyrardowie 15.04.2023

GALERIA

Zawodnicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ze Skierniewic w sobotę (15.04.2023) rywalizowali w Żyrardowie w zawodach z cyklu Grand Prix Polski w sporcie ratownictwo wodne. Występy obfitowały w sukcesy i cenne doświadczenia.

Do rywalizacji na pływalni Aqua Żyrardów w Żyrardowie przystąpiło 172 zawodników reprezentujących 17 klubów z całej Polski. W stawce znalazła się 16 osobowa drużyna WOPR Skierniewice. WOPR Skierniewice i Miasto Skierniewice reprezentowały następujący zawodnicy w: Kategorii Junior (16-18 lat): BARTOSZ MICEWICZ, JAKUB KACPRZYK, KRZYSZTOF WOLNIEWICZ, PATRYK WOLSKI, KUŚMIERCZYK OLIWIA., Kategorii Junior młodszy (14-15 lat): EMILIA STANISZEWSKA, ZUZANNA PETRYKOWSKA, FRANCISZEK KACPRZYK, MIKOŁAJ WALCZUK, KOLASA MICHAŁ, CABAN ADAM, Kategorii Młodzik (12-13 lat): ALEKSANDRA MOZGA, HELENA GRZELECKA, MAKSYMILIAN MORAWSKI, WOJCIECH AMBROZIAK, KĘPCZYŃSKI ADAM.

Nasi zawodnicy aż 48 razy startowali w konkurencjach indywidualnych i 3 razy w konkurencjach sztafetowych co przyniosło nowe rekordy życiowe i medale.

Mimo iż zawodnicy są na jednym z etapów przygotowań do najważniejszych zawodów, które odbędą się w drugiej połowie czerwca, czyli Mistrzostw Polski a start w zawodach GP w Żyrardowie był jednym ze sprawdzianów to wykazali sią bardzo dobrym przygotowaniem o czym świadczą uzyskane wyniki.

Fantastyczną dyspozycję zaprezentował MICEWICZ Bartosz, który w konkurencji 50m ratowanie manekina wywalczył srebrny medal, oraz dwa brązowe medale w konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach i 100 m ratowanie kombinowane.

Również z bardzo dobrej strony zdobywając srebrny medal w kategorii OPEN + Junior pokazała się sztafeta 4x50m pływanie z przeszkodami mężczyzn w składzie: MICEWICZ Bartosz, WOLNIEWICZ Krzysztof, KACPRZYK Jakub, WOLSKI Patryk.

Znakomite starty i wyniki dające miejsce tuż za podium oraz w pierwszej 10 w swoich kategoriach wiekowych zanotowali w konkurencji:

sztafeta 4x50m pływanie z przeszkodami – 4 miejsce CABAN Adam, KACPRZYK Franciszek, WALCZUK Mikołaj, KOLASA Michał;

50m ratowanie manekina – 6 miejsce WOLSKI Patryk, 8 miejsce KOLASA Michał, 10miejsce CABAN Adam;

100 m ratowanie kombinowane – 6 miejsce WOLSKI Patryk;

100m ratowanie manekina w płetwach – 7 miejsce KACPRZYK Jakub, 8 miejsce KACPRZYK Franciszek, 9 miejsce KOLASA Michał, 10 miejsce WALCZUK Mikołaj;

100 m z przeszkodami – 7 miejsce CABAN Adam, 8 miejsce KUŚMIERCZYK Oliwia, 9 miejsce PETRYKOWSKA Zuzanna.

Nowe doświadczenia sportowe na żyrardowskiej pływalni poprawiając jednocześnie swoje wyniki życiowe zdobyli: STANISZEWSKA Emilia, MOZGA Aleksandra, GRZELECKA Helena, MORAWSKI Maksymilian, AMBROZIAK Wojciech, KĘPCZYŃSKI Adam.