Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym – II runda Ruda Śląska – 08.10.2017

2 MEDALE DLA SKIERNIEWICKICH RATOWNIKÓW!

W dniu 08.10.2017 odbyła się II runda Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Rudzie Śląskiej. Były to pierwsze zawody po przerwie wakacyjnej i można było zaobserwować utrzymanie formy przedwakacyjnej przez większość zawodników.

WOPR Skierniewice przywiózł ze sobą 2 brązowe medale indywidualne w konkurencjach 100m ratowanie manekina w płetwach oraz 100m ratowanie z pasem ratowniczym. Zawodnikiem, który dokonał tego wyczynu był Jan Żytyński, który zebrał oba medale w swoich koronnych konkurencjach. Janek od najmłodszych wkłada w treningi bardzo dużo serca i zaangażowania. Miejmy nadzieje, że bardzo mocno przepracuje okres przygotowawczy do grudniowych Mistrzostw i popłynie w czołowych seriach po medal, reprezentując Skierniewice na najważniejszej imprezie krajowej podsumowującej rok 2017.

Kadra WOPR Skierniewice w Rudzie Śląsiej składała się z dziecięciu zawodników: Mikusek Zofia, Mikusek Julia, Bysynger Natalia, Żytyński Jan, Bąkowski Kacper, Ławniczak Kacper, Żytyński Stanisław, Chudzio Piotr, Zalewski Wiktor.
Bardzo ciesząca jest mała liczba dyskwalifikacji w stosunku do dużej ilości startów i elementów technicznych, które decydują o wyniku sportowym.

Ratownicy ze Skierniewic są dopiero na początku przygotowań do grudniowych Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym. Po drodze czeka ich jeszcze jeden sprawdzian czyli runda finałowa Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym, która zaplanowana jest na 4 listopada. Trzymamy kciuki!

Leave a Reply