Grand Prix Polski w Katowicach 06.04.2024

GALERIA FILM Z ZAWODÓW

Bardzo udane otwarcie sezonu ogólnopolskiego odnotowali zawodnicy WOPR SKIERNIEWICE podczas pierwszej edycji Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym, która odbyła się w Katowicach 06.04.2024 roku. Wzięła w nich udział rekordowa liczba ponad 200 najlepszych zawodników z całego kraju.

WOPR i Miasto Skierniewice reprezentowało 22 zawodników, którzy startowali w kategoriach Młodzik, Junior Młodszy oraz Junior. Zawodnicy reprezentujący Skierniewice wywalczyli dwa brązowe medale w konkurencjach indywidualnych, a prawie każdy z nich poprawił swoje rekordy życiowe. Spośród 65 startów aż 40 zakończyło się ustanowieniem nowych rekordów życiowych przez mieszkańców Skierniewic.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje występ Michała Motylewskiego, który zdobył w kategorii Młodzik dwa brązowe medale – pierwszy w konkurencji 50m Manikin Carry with Fins, a drugi w 50m Manikin Tow with Fins, zajmując także trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Grand Prix w tej kategorii wiekowej. Bardzo dobry występ zaprezentował również Mikołaj Jaworski, również w kategorii Młodzik, który kilkukrotnie był bardzo blisko podium w konkurencji 50m Manikin Tow with Fins, zdobywając 5 miejsce, a w konkurencji 50m Manikin Carry zajął 7 miejsce. Te znakomite starty pozwoliły mu zająć 5 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Krzysztof Wolniewicz w kategorii Junior  w konkurencji 50m Manikin Carry  zajął znakomite 8 miejsce oraz dwa razy był 9 w konkurencji 100m Manikin Tow with Fins i Manekin Carry with Fins, z kolei  10 miejsce wywalczył Mikołaj Walczuk w kategorii Junior Młodszy w konkurencji 50m Manikin Carry. Wśród dziewcząt, w konkurencji 50m Manikin Carry, bardzo dobre 9 miejsce wywalczyła Zuzanna Popińska w kategorii Junior Młodszy.

Uzyskane wyniki napawają dużym optymizmem przed zbliżającymi się 21.04.2024 roku Mistrzostwami Województwa, które jednocześnie będą eliminacjami do Mistrzostw Polski.

Serdecznie gratulujemy !!!