FINAŁ GRAND PRIX W RATOWNICTWIE WODNYM 2016

PODSUMOWANIE WSZYSTKICH EDYCJI GRAND PRIX W RATOWNICTWIE WODNYM

Młodzież reprezentująca WOPR oddział w Skierniewicach w dniu 5  listopada 2016 roku wystartowała  w Warszawie na Finale  Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym.  Zawody rozegrane zostały w czterech kategoriach wiekowych: młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy i OPEN. Areną zawodów była Pływalnia UCSiR przy ul. Hirszfelda 11 w Warszawie.

Drużyna prowadzona przez Joannę Krajewską i Kacpra Pigułę rywalizowała w pięciu konkurencjach indywidualnych i sztafecie 4x25m holowanie manekina. Nasze miasto reprezentowało 12 zawodników  WOPR o/ Skierniewice: Izabella Karwat, Kamil Rózga, Kacper Wierzbicki, Kamil Adamczyk, Bartosz Karbowiak, Paweł Bąkowski, Filip Pokrop, Żytyński Jan, Białkowski Mikołaj, Stachecki Piotr, Ławniczak Kacper, Gansner Karol.

Wszyscy Nasi zawodnicy zanotowali udane starty, poprawiając przy tym swoje rekordy życiowe. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Zimowymi Mistrzostwami Polski w Ratownictwie Wodnym, które odbędą się w Szczecinie na basenie olimpijskim (50m) w dniach 9-11.12.2016 roku.

Najbliżej medalu była nasza doświadczona juniorka Izabella Karwat, której w konkurencji 100m ratownik zabrakło 0,28 sekundy do miejsca trzeciego.

W swoich koronnych konkurencjach Skierniewiczanie pokazali się z bardzo dobrej strony, osiągając bardzo dobre wyniki w swoich kategoriach wiekowych m.in.

50m holowanie manekina – Paweł Bąkowski (6 miejsce), Białkowski Mikołaj (7 miejsce)
100m ratowanie manekina w płetwach – Izabella Karwat (6 miejsce), Stachecki Piotr (8 miejsce), Żytyński Jan (8 miejsce), Rózga Kamil (9 miejsce)
100m ratowanie kombinowane – Żytyński Jan (8 miejsce), Bąkowski Paweł (9 miejsce), Rózga Kamil (9 miejsce)
100m ratownik – Izabella Karwat (4 miejsce), Stachecki Piotr (7 miejsce), Żytyński Jan (5 miejsce)
4x25m holowanie manekina męska sztafeta uplasowała się na 6 pozycji w składzie Rózga, Karbowiak, Bąkowski i Pokrop.

Sukcesy sportowe oraz sam udział w rywalizacji sportowej jest zachętą do wybierania tych wartości, które kształtują charakter, rozwijają fizycznie i wzbogacają osobowość skierniewickiej młodzieży. Zawody w ratownictwie wodnym to także jeden z elementów doskonalenia skierniewickich ratowników.

Nasza podopieczna, która zaczynała swoją przygodę z ratownictwem w Skierniewicach Karolina Faszczewska wzbija się na wyżyny podczas zawodów Centralnych jak i na szczeblu Światowym. Karolina Faszczewska od najmłodszych lat trenowała w sportowej drużynie ratownictwa wodnego w Skierniewicach. Współpracowała i rozwijała się pod okiem trenerów (Joanny Krajewskiej i Kacpra Piguły), którzy pokazali jej cały świat ratowniczy. Od ponad roku Skierniewiczanka jest zawodniczkom klubu CKS Szczecin, w którym trenuje ponad swoje siły. Ambicja i pracowitość pozwoliła w barwach WOPR-u Skierniewice zdobywać medale Mistrzostw Polski, Grand Prix Polski i bić rekordy Polski w poszczególnych konkurencjach. W roku 2016 startowała na wielu prestiżowych zawodach zdobywając przy tym medale. Najważniejszym osiągnięciem dla sportu ratowniczego jest – Srebrny medal na dystansie 4x25m holowanie manekina, który wywalczyła sztafeta żeńska w składzie: Magdalena Wolny, Karolina Faszczewska, Weronika Śliczniak, Wiktoria Samuła w czasie 1:29.24 podczas Mistrzostwach Świata w Ratownictwie Wodnym „Rescue 2016” w Eindhoven (Holandia). Jest to wyjątkowe osiągnięcie, biorąc pod uwagę młody wiek zawodniczek. W wieloboju podsumowując wszystkie edycje Grand Prix Polski wygrała klasyfikacje indywidualną kobiet OPEN podczas Finału Grand Prix w Warszawie. Skierniewice powinny być dumne, ze nasza wychowana jest w czołówce zawodników trenujących Sportowe Ratownictwo Wodne, które szybko się rozwija przez ostatnie lata. Liczymy na to, że Karolina Faszczewska będzie się nadal rozwijać sportowo, ponieważ jej zaangażowanie do treningów jest wyjątkowo wysokie z którego powinni inni brać przykład. Trzymamy kciuki.

Leave a Reply