7 medali dla Skierniewiczan w Sportowym Ratownictwie Wodnym

Podsumowanie III rundy Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym (Kędzierzyn-Koźle):
🏆 – zwycięstwo w kat. Młodzik – kobiet
3 x 🥇
2 x 🥈
2 x 🥉
to dorobek drużyny ze Skierniewic.
Brawa dla medalistów (Anna Bibik, Wiktor Zalewski i Jan Żytyński), którzy wykazali się ponad przeciętną formą pływacką z elementami ratowniczymi.
Pozostała część drużyny dzielnie walczyła w konkurencjach indywidualnych, oczywiście z sukcesami m.in. pobite rekordy życiowe i walka ze swoimi słabościami.
Drużynę ze Skierniewic reprezentowali również: Kania Maria, Krakowiak Julia, Chudzio Piotr, Żytyński Stanisław, Wawrzyniak Rafał, Melon-Mika Jan, Szałwiński Dominik, Wolski Patryk i Biernat Bartosz.
Był do dobry moment by wrócić po wakacjach do startów w zawodach.
Obserwujcie dalsze zmagania młodzieży trenującej Ratownictwo Sportowe

Skierniewicka siła…jest i była!

Zdjęcia
Realcja znajduje sie pod linkami
Wyniki naszych ratowników
Wyniki wszystkich ratowników
Artykuł WOPR – przed zawodami

 
Relacja z zawodów

Pierwsze starty po wakacjach zaliczyli Nasi ratownicy trenujący Sportowe Ratownictwo Wodne. 13-osobowa Kadra WOPR Skierniewice świetnie się zaprezentowała w Kędzierzynie-Koźlu. Zwycięstwo w kategorii młodzik – kobiet zdobyła Anna Bibik. Młoda i utalentowana zawodniczka, która świetnie sobie radzi z manekinem i płetwach. Wejście do czołówki było możliwe dzięki zwycięstwu w 4 konkurencjach indywidualnych.
Drugim medalistą był Janek Żytyński, który mimo mocnej konkurencji świetnie sobie poradził i zdobył srebrny medal w konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach z czasem 00:58,94.
Dwa medale w konkurencjach indywidualnych zdobył również Wiktor Zalewski (kat. Młodzik) tj. srebro w konkurencji 100m ratowanie z pasem i brąz w 100m ratowanie manekina w płetwach.
Cała drużyna zasługuje na ogromne brawa za walkę i zaangażowanie. Dla Skierniewic liczy się drużyna i można było to zauważyć. Młodzież wspiera się nawzajem w chwilach trudnych i to wyróżnia drużynę ze Skierniewic. Najważniejsza jest sportowa rywalizacja i chęć niesienia pomocy. To główne założenia Miniszkoły Ratownictwa Wodnego, która propaguje zasadę z „Nami bezpiecznie”. III rudne Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym uważamy za udaną i liczymy na więcej podczas kolejnych wyjazdów, w których młodzież chętnie uczestniczy podnosząc swoje umiejętności ratownicze.

Leave a Reply