57 Letnie Mistrzostwa Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym

Pływali z najlepszymi w Polsce – Młodzież WOPR Oddział w Skierniewicach bardzo udanie zaprezentowała się podczas 57. Letnich Mistrzostwach Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym zdobywając 4 medale!

Gratulacje dla wszystkich za niesamowity wysiłek i osiągnięcia!

GALERIA

W weekend (27-28 kwietnia 2024) odbyły się 57. Letnie Mistrzostwa Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym na basenie olimpijskim w Opolu (Wodna Nuta). Poziom ratownictwa wodnego w Polsce rośnie z roku na rok. Nasz klub reprezentowało 8 zawodników z dwóch kategoriach wiekowych (junior młodszy i junior). 4 brązowe medale to dorobek drużyny ze Skierniewic podczas Letnich Mistrzostw Polski w Opolu – to coś niesamowitego. Ogromne brawa i gratulacje dla Krzysztofa Wolniewicza, Patryka Wolskiego, Oliwii Kuśmierczyk i Aleksandry Mozgi, którzy w swojej koronnej konkurencji Rzut Liną zdobyli brązowy medal. Zawodnicy WOPR Skierniewice specjalizują się konkurencji drużynowej Rzut Liną. Każdy z naszych zawodników ustanowił nowe rekordy życiowe, rekordy oddziału WOPR Oddział w Skierniewice. Liczymy na więcej i mocniej podczas kolejnych startów – widać to po progresji indywidualnej.

Nasz skład sztafetowy juniorów młodszych w składzie Ambroziak Wojciech, Kacprzyk Franciszek, Walczuk Mikołaj i Jachowicz Piotr dwukrotnie uplasowali się na 4 miejscu (w sztafecie 4 x 25m holowanie manekina jak i 4 x 50m z pasem węgorz). Składy sztafet otarły się o medale w konkurencjach drużynowych.

W klasyfikacji generalnej drużynowej WOPR Skierniewice uplasował się na 8 miejscu wśród 17 drużyn z całej Polski zdobywając 23 384 punktów.

Zawodnicy wraz z trenerem zachwalają atmosferę i profesjonalny przebieg zawodów na światowym poziomie. Jako drużyna WOPR Skierniewce kierujemy wielkie podziękowania dla organizatorów za zorganizowanie 57. Letnich Mistrzostw Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym, w których wzięło udział ponad 160 zawodników.

Te zawody były kulminacyjnym punktem sezonu 2024. Nasi zawodnicy ciężko przepracowali okres przygotowawczy by osiągnąć dobre rezultaty.

Wracamy zadowoleni i z dobrym nastawieniem na następną część sezonu 2024. Trener Kacper Piguła jest zadowolony z atmosfery panującej w drużynie. Nie możemy doczekać się przyszłych startów, które rozpoczną się po wakacjach. Wielkie gratulacje dla trenerów i zawodników za determinacje i poświęcenie. Jako WOPR Skierniewice przypuszczamy ze nadchodząca druga część sezonu będzie jeszcze bardziej owocna i emocjonująca.

Liczymy także na najmłodszych zawodników kategorii młodzik młodszy i młodzik, którzy wystartują w swoich najważniejszych zawodach przed wakacjami już 8 czerwca 2024 w Skierniewicach – Letnie Mistrzostwa Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym, których jesteśmy gospodarzem.

Zarząd WOPR Skierniewice dokłada wszelkich starań aby proces treningowy i przygotowawczy przebiegł pomyślnie i bez przeszkód. Dziękujemy za wsparcie Miasto Skierniewice.